The Mandalorian

Orjinal Adı: The Mandalorian

Durumu: Gösterimi Devam Ediyor

Dizi Türü: Aksiyon, Bilimkurgu, Macera

Vizyon Tarihi: Kasım 12, 2019 (USA-Dijital)

Dizi Süresi: 40 dk.

Ülke: ABD

Dizi Bütçesi: $100,000,000

Dijital Platform: Disney+

Sezon ve Bölümler: 2 Sezon, 16 Bölüm

Yönetmen: Deborah Chow, Rick Famuyiwa

Oyuncular: Pedro Pascal, Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Chris Bartlett|Tüm Ekip, Oyuncular ve Kadro ➔

Senaryo: Jon Favreau

Konusu

Star Wars evreninin yeni dizisi The Mandalorian'ın hangi dönemde geçeceği konusunda yeni ayrıntılar paylaşıldı. Açıklandığı üzere dizi, filmlerdeki boşluğu tamamlayacak ve The First Order adı verilen 'İlk Düzen'in ortaya çıkışını anlatacak.

The Mandalorian'ın yaratıcısı Jon Favreau ve yönetmeni Dave Filoni Entertainment Weekly'ye konuştu. Hayranların daha önce belirttiğine göre, son üçlemede birçok boşluk bulunuyordu. Son olarak Luke, Leia, Han Solo sayesinde Galaktik Cumhuriyet yeniden inşa edilmişti. Ancak son üçlemede direkt olarak bu sistemin yıkıldığını ve Yüce Lider Snoke'un galaksiyi ele geçirme süreci atlanmıştı. Şimdi ise The Mandalorian ile bu boşluk doldurulacak ve Episode VI ile Episode VII arasındaki 30 yıllık dönem açıklığa kavuşacak. The Mandalorian'da İlk Düzen'in nasıl oluştuğu anlatılacak ve Snoke'un diktatörlüğünün kökenlerine inilecek. Filoni, konu hakkında şu sözleri sarf etti: "Bu iyi insanların olduğu bir evrene dönüşmüyor, çünkü iki Ölüm Yıldızı patlatıldı. Asilerin kazandığı belli ve onlar Cumhuriyet'i kurmaya çalışıyor. Ama herkes için aynı şekilde çizilen bir yol yok." Jon Favreau ise şu sözleri ekledi: "İmparatorluk'un yıkılması ile İlk Düzen'in kurulması arasında ne olmuş olabilir?"

Disney+'ta yayınlanacak olan The Mandalorian'ın asıl konusu ise şöyle: The Mandalorian, tek başına savaş veren biridir. Bulunduğu yer ise Yeni Galaktik Cumhuriyet'in kontrol edemediği bir bölgededir. The Mandalorian'ın yolu Cara Dune ile kesişir. Cara Dune, Cumhuriyet'e bağlı olan askerlerden biri olarak biliniyor. Cara, yolu The Mandalorian ile kesiştiği zaman, bulunduğu yere alışmaya çalışmakla meşguldür. The Mandalorian'ın görevi ise bir kafa avcısının verdiği görevi yerine getirmektir.

REKLAM YÜKLENİYOR
d. Nisan 2, 1975
Rolü: The Mandalorian
d. Ocak 14, 1948
Rolü: Greef Karga
d. Nisan 26, 1958
Rolü: Moff Gideon
d. Nisan 16, 1982
Rolü: Cara Dune
Rolü: Droid Bounty Hunter
d. Haziran 28, 1970
Rolü: IG-11 Performance Artist
d. Eylül 5, 1942
Rolü: The Client
d. Aralık 26, 1960
Rolü: Boba Fett
Rolü: The Mandalorian
d. Şubat 8, 1941
Rolü: Kuiil
d. Ağustos 16, 1975
Rolü: IG-11
Rolü: Jawa
d. Aralık 18, 1979
Rolü: Armorer
d. Ağustos 14, 1973
Rolü: Kuiil Performance Artist
Senaryo: Jon Favreau

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!