Yeni Mission: Impossible, Maliyeti Şimdiden 300 Milyon Doları Aştı

Haziran 25, 2024
REKLAM YÜKLENİYOR

Mission: Impossible serisinin sekizinci filminin bütçesi, yaşanan aksaklıklar nedeniyle yükselmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay, Christopher McQuarrie'ın yönettiği sekizinci "Mission: Impossible" filminin, çekimlerde kullanılan 25 milyon dolarlık denizaltının arızalanması nedeniyle yine ertelendiği ortaya çıktı.

Filmin çekimleri, 2023 yazındaki Hollywood grevleri nedeniyle halihazırda dokuz aylık bir gecikme yaşamıştı. Projenin çekimleri, denizaltı arızası nedeniyle yeniden duraklamadan önce, Mart ayında yeniden başlamıştı. Tüm bu gecikmeler, filmin maliyetinin hızla artmasına neden oldu.

Puck News'a göre (World of Reel aracılığıyla), filmin yapım maliyeti bu noktada "300 milyon doların çok üzerinde" ve buna son gecikmeler dahil değil.

Filmin muhtemelen sonbahara kadar çekimlere devam etmesi bekleniyor. McQuarrie daha önce, Afrika ve Kuzey Kutbu'ndaki çekimler de dahil olmak üzere filmin %40'ını grevlerden önce çektiklerini belirtmişti.

23 Mayıs 2025'te yayınlanması planlanan film, başlangıçta "Mission: Impossible - Dead Reckoning Part II" olarak adlandırılmıştı ancak 2023 yazında vizyona giren "Dead Reckoning Part One" gişede bekleneni vermeyince devam filminin adının değişeceği ortaya çıktı. Hikayede de değişiklikler yapıldığı biliniyor ancak tüm detaylar şimdilik gizli tutuluyor.

"Dead Reckoning Part One" dünya çapında 567.5 milyon dolar hasılat elde etti ve yılın en çok kazanan ilk on filmi arasında yer aldı. Ancak film aynı zamanda yılın en çok kaybeden filmlerinden biriydi çünkü pandemi nedeniyle yaşanan gecikmeler başta olmak üzere prodüksiyonda yaşanan sıkıntılarla filmin maliyeti 300 milyon doların üstüne çıkmış, üstüne tahmini 100 milyon dolarlık da pazarlama maliyeti eklenmişti.

Paramount Pictures'ın bu filmden en az 100 milyon dolar zarara uğradığı öne sürülüyor. Şimdi, sekizinci "Mission: Impossible"ın bütçesinin bu kadar artmış olması da aynı tehlike çanlarının çalması anlamına geliyor.

Paramount yine de, yaklaşık 310 milyon dolara mal olduğu bildirilen "Gladyatör" devam filmiyle birlikte, insanların bu filmler için sinemalara geri döneceğini umuyor.

Kaynak: beyazperde

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!