God of War Oyununun TV Dizisi Çalışmalarına Başlandı

Mart 8, 2022
REKLAM YÜKLENİYOR

Sony, sevilen PlayStation oyunu God of War dizisi geliştirmek için Amazon ile görüşmelere başlamış

Sony, sevilen PlayStation oyunu God of War dizisi geliştirmek için Amazon ile görüşmelere başlamış. İlk olarak 2005'te PlayStation 2'de başlayan yapım, birçok devam oyunu ile devam etti. Son olarak bu sene içinde yayınlanacak olan God of War Ragnarok adlı yeni yapım ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sony, Prime Video platformuna bir God of War dizisi için Amazon ile görüşüyor. Yapım, oyunun ortamlarına sadık canlı aksiyon dizisi olacak. The Expanse'in yaratıcıları Mark Fergus ve Hawk Ostby tarafından yönetilecek. Ayrıca şu anda Prime Video için Zaman Çarkı'nı yöneten Rafe Judkins'in de projeye eklendiği söyleniyor. Gof of War dizisinin hala müzakere aşamasında olduğu söylendiğini vurgulamakta fayda var, ancak Amazon'dakiler bu uyarlamanın haklarını güvence altına almak için çok uğraşıyorlar.

Bu hamle hem Amazon hem de Sony için oldukça mantıklı. Geçtiğimiz yıllarda Amazon'un attığı hamleler oldukça yoğun. Bethesda'nın Fallout serisine dayanan TV dizisi ile popüler video oyunlarının TV uyarlamalarını geliştirmek istediğini gösterdi.

Buna karşılık Sony, önümüzdeki yıllarda bir dizi popüler PlayStation markasını TV ve film ortamlarına getirmeye odaklandığını belirtiyor. Sony'nin bu hamleleri geçtiğimiz haftalarda yayına giren Uncharted sinema filmi ile başladı ve HBO'nun The Last of Us TV uyarlamasıyla devam edecek.

Kaynak: merlininkazani

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!