Garrett Lewis

Oyuncu|Set Dekoratörü|Nisan 2, 1935

Gerçek Adı: Garrett Lewis

Doğum Tarihi: Nisan 2, 1935

Doğum Yeri: St. Louis, Missouri, ABD

Burcu: Koç

Vefat Tarihi: Ocak 29, 2013

Vefat Yeri: Los Angeles, Kaliforniya, ABD

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu, Set Dekoratörü

Bilinen Filmleri: Hidalgo (2004), Alev Kapanı (1991), Kısa Devre (1986), Zafer (1989)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Dört kez Akademi Ödülü'ne aday gösterilen set dekoratörü, dansçı ve aktör Garrett Lewis, 29 Ocak 2013'te 77 yaşında hayatını kaybetti. 1935'te Missouri, St. Louis'de doğan Lewis, Woodland Hills, California'daki evinde doğal nedenlerle hayatını kaybetti.

Louis, Missouri doğumlu olan Garrett Lewis, dansçı, aktör ve set dekoratörü olarak uzun ve hikayeli bir kariyere sahipti. Kariyeri henüz üniversitedeyken Kansas City Starlight Tiyatrosu'nda bir sezon boyunca dans liderliği teklif edilmesiyle başladı. Bir sezonluk yaz stoğunun ardından New York'a gitti ve hemen ilk Broadway gösterisi My Fair Lady'de rol aldı. Bunu Hello Dolly, Vintage '60 ve First Impressions gibi Broadway yapımlarında aldığı sayısız rol izledi.

Lewis, Hello Dolly'de Cornelius rolünü beş farklı başrol kadınıyla birlikte oynadı. İlk olarak Carol Channing ile ulusal turneye çıktı. Hello Dolly, 1965 yılında Los Angeles'ta yeni açılan Dorothy Chandler Pavilion'daki ilk sahne gösterisiydi. Rolünü Londra'da Mary Martin ile tekrarladı. Hello Dolly'nin West End'deki prömiyeri 2 Aralık 1965'te Ana Kraliçe'nin de katılımıyla Theatre Royal, Drury Lane'de yapıldı. Lewis bu rolü Carole Cook, Dora Bryan ve Patrice Munsel ile birlikte gösterinin çeşitli yapımlarında da oynadı.

Garrett Lewis biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!