Oscar Ödüllü Oyuncu William Hurt 71 Yaşında Hayatını Kaybetti

Mart 14, 2022
REKLAM YÜKLENİYOR

Birçok filmde hafızalara kazınan performanslar sergileyen deneyimli oyuncu William Hurt, 71 yaşında hayata veda etti.

1970'lerde başladığı oyunculuk kariyerini günümüze kadar çok çeşitli filmlerde sürdüren William Hurt, önümüzdeki 20 Mart'ta doğum gününü kutlamaya hazırlanıyordu. Ailesi, ünlü oyuncunun 72 yaşına sadece bir hafta kala evinde, sevdikleri yanındayken huzur içinde hayata veda ettiğini açıkladı.

Tam adı William McChord Hurt olan oyuncu 20 Mart 1950'de Washington'da dünyaya geldi. Annesi Claire Isabel, ünlü bir medya şirketinde çalışıyordu. Babası Alfred McChord Hurt ise Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı'nda görevliydi. Hurt'ün doğumundan beş yıl sonra anne ve babası boşandı. Babasının görevi nedeniyle çocukluk yıllarının bir bölümünü Somali, Pakistan ve Sudan gibi ülkelerde geçirdi.

Hurt sinemadaki ilk önemli rolünü Altered States adlı filmde üstlendi. Bunun ardından da Body Heat (Vücut Isısı) için kamera karşısına geçti. Bu Film onun Hollywood'daki kariyerinde hızla yükselmesini sağladı. William Hurt, The Accidental Tourist, Gorky Park gibi yapımlarda oynadı. Onun birçok sinemaseverin hafızasına kazınmasını sağlayan ise Örümcek Kadının Öpücüğü (Kiss of the Spider Woman) ile oldu. Bu filmdeki performansıyla 1985'te Cannes Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

'Örümcek Kadının Öpücüğü', 'Başka Tanrının Çocukları', 'Duman', 'Hulk', 'Broadcast News', 'Kara Dul' gibi birçok filmde hafızalara kazınan performanslar sergileyen deneyimli oyuncu William Hurt, 71 yaşında hayata veda etti. Hurt, 2018 yılında prostat kanserine yakalandığını açıklamıştı.

Hurt'un yaşları 39 ile 28 arasında değişen dört tane çocuğu bulunuyor.

Kaynak: milliyet

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!

Henüz üye değil misiniz?

iSFDm üye girişi
iSFDm üye girişi

Oturum açın veya yeni üyelik hesabınızı oluşturun. Etkileşimlerde bulunun..

Oturum açın

Son Videolar
Bugün Doğanlar
Oyuncu
Şubat 27, 2007
İdari Yapımcı, Ortak Yapımcı, Senarist
Şubat 27, 1975
Oyuncu
Şubat 27, 1960
Tümünü Göster ▶