Bridgerton

Orjinal Adı: Bridgerton

Durumu: Gösterimi Devam Ediyor

Dizi Türü: Dram, Romantik

Vizyon Tarihi: Aralık 25, 2020 (TR)

Dizi Süresi: 60 dk.

Ülke: ABD

Dijital Platform: Netflix

Yönetmen: Julie Anne Robinson

Oyuncular: Jonathan Bailey, Julie Andrews, Ruby Barker, Adjoa Andoh|Tüm Ekip, Oyuncular ve Kadro ➔

Senaryo: Chris Van Dusen

Konusu

Yapımı Shondaland tarafından gerçekleştirilen ve yaratıcı Chris Van Dusen'ın imzasını taşıyan Bridgerton dizisi Naiplik dönemi Londrası'ndaki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) adlı en büyük kızının yaşadıklarını aktarıyor.

Ebeveynlerinin ayak izlerini takip edip gerçek aşkın ateşlediği bir evlilik yapmayı uman Daphne'nin seçenekleri sonsuz gibidir. Ancak ağabeyi, Daphne'nin eş adaylarını teker teker reddederken gizemli Leydi Whistledown tarafından hazırlanan bir sosyete skandalı Daphne'nin adının lekelenmesine yol açar. Bu noktada sahneye, herkesin arzuladığı asi Hastings Dükü (Regé-Jean Page) çıkar. Bu müzmin bekâr, sosyeteye bu sezon ilk kez katılan kızların annelerinin gözdesidir. Birbirlerini cazip bulmadıklarını söyleseler de Daphne ve Dük arasındaki çekim inkar edilemez bir boyuttadır. Sosyetenin kendi geleceklerine ilişkin beklentilerini idare etmeye çalışan ikili birbirlerine karşı bir kurnazlık savaşına girse de birbirleri için yanıp tutuşmaktadır.

Bridgerton uzun süreli dostlukların, kendi başının çaresine bakan ailelerin ve herkesin kalbini fetheden aşk arayışının ebedî doğasını ön plana çıkarıyor. Dizide ayrıca Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Ben Miller, Bessie Carter ve Harriet Cains rol alıyor. Julie Andrews ise Leydi Whistledown'ı seslendiriyor. Dizi, Julia Quinn’in çok satan romanlarından esinlendi.

REKLAM YÜKLENİYOR
d. Nisan 25, 1988
Rolü: Anthony Bridgerton
d. Ekim 1, 1935
Rolü: Lady Whistledown
Rolü: Marina Thompson
d. Ocak 14, 1963
Rolü: Lady Danbury
Rolü: Jeffries
d. Ekim 25, 1993
Rolü: Prudence Featherington
d. Ocak 9, 1987
Rolü: Penelope Featherington
d. Temmuz 4, 1988
Rolü: Benedict Bridgerton
Rolü: Lady Violet Bridgerton
d. Eylül 12, 1991
Rolü: Siena Rosso
Rolü: Hyacinth Bridgerton
Rolü: Lady Cowper
Rolü: Eloise Bridgerton
d. Eylül 17, 1993
Rolü: Philipa Featherington
Firmalar: Shondaland

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!