Murat Şeker

Oyuncu|Senarist|Yapımcı|Haziran 25, 1973

Gerçek Adı: Murat Şeker

Doğum Tarihi: Haziran 25, 1973

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Yaşı: 50

Burcu: Yengeç

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu, Senarist, Yapımcı, Yönetmen

Bilinen Filmleri: Çakallarla Dans 6 (2022), Çakallarla Dans (2010), Aşk Mevsimi (2024), Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı (2014)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Murat Şeker (d. 25 Haziran 1973, İstanbul), Türk film yapımcısı ve yönetmeni. SugarWorkz film şirketinin sahibidir.

17 yaşında Kerevitaş fabrikasında 15 liseli arkadaşıyla çalışmaya başladı. 1991'de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne girdi. 3 yıl burada eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'ne geçti. 1992'den itibaren belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı yönetmenler arasında Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş vardır. Magma, Milk gibi kulüplerin işletmeciliğinin ardından, Beyoğlu'nda Limonlu Bahçe'yi ve Mono'yu yarattı.

1996'da ilk kısa filmi -1'i çekti. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Milliyet, Radikal ve Hürriyet Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine eleştiriler yapmaya başladı.

Andrey Tarkovski'nin İz Sürücü filmi Şeker'e yönetmen olma kararı verdirdi. Çocukken de Orson Welles'in Dava adlı filmini izlemiş ve filmden etkilenmiştir.

Murat Şeker biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!