Serkan Keskin

Oyuncu|Yönetmen|Kasım 25, 1977

Gerçek Adı: Serkan Keskin

Doğum Tarihi: Kasım 25, 1977

Doğum Yeri: İzmit, Türkiye

Yaşı: 46

Burcu: Yay

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu, Yönetmen

Bilinen Filmleri: Beş Kardeş (2015), Metot (2021), Ela ile Hilmi ve Ali (2022), Leyla ile Mecnun (2011)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Serkan Keskin (d. 25 Kasım 1977, İzmit), Türk oyuncu, tiyatro oyuncusu, yönetmeni ve müzisyendir.

Serkan Keskin oyunculuk hayatına doğup büyüdüğü şehir olan İzmit'te başladı. 1997 yılında ünlü tiyatro yönetmeni Işıl Kasapoğlu'nun genel sanat yönetmenliğinde kurulan İzmit Şehir Tiyatrosu bünyesinde açılan tiyatro kursunda başladı. Hocaları arasında, Barış Falay, Zuhal Gencer, Melih Düzenli gibi tiyatrocular vardı. Kurs eğitiminin yanı sıra 1998-2001 yılları arasında İzmit Şehir Tiyatrosu'nun oyunlarında irili ufaklı roller aldı. İzmit Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptığı sırada, tiyatro eğitimini geliştirmek için İstanbul'a yerleşti.

1999-2002 yılları arasında yine Işıl Kasapoğlu'nun bölüm başkanı olduğu Akademi İstanbul tiyatro okulunda eğitim aldı. Tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında kurulan Semaver Kumpanya'ya katıldı. Uzun yıllar bu grupta oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Serkan Keskin oyunculuk hayatı boyunca, sinemada Yavuz Turgul, Zeki Ökten, Reha Erdem, Zeki Demirkubuz ve Onur Ünlü gibi yönetmenlerin filmlerinde oynadı.

Serkan Keskin biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!