Hayden Christensen

Oyuncu|Nisan 19, 1981

Gerçek Adı: Hayden Christensen

Doğum Tarihi: Nisan 19, 1981

Doğum Yeri: Vancouver, Kanada

Yaşı: 43

Boyu: 1.87 m

Burcu: Koç

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu

Bilinen Filmleri: Anestezi (2007), Jumper (2008), Son Vurgun (2010), Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith’in İntikamı (2005)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Hayden Christensen, (19 Nisan 1981, Vancouver), Kanadalı oyuncu.

Genç yaşta Kanada televizyonlarındaki TV dizilerinde rol aldı. 1990'lı yıllarda ABD'de farklı alanlara yöneldi. İlk önemli rolü, Yeni Bir Yaşam filmindeki "Sam Monroe" karakterini canlandırmasıdır. Bu filmdeki rolüyle, Altın Küre'ye aday gösterilmiştir. Onu üne kavuşturan film ise, Yıldız Savaşları filmindeki "Anakin Skywalker" rolüdür.

1993 yılında 12 yaşında Kanada'da Family Passions isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Ertesi yıl In the Mouth of Madness isimli filmde ufak bir rol aldı. 1995 ve 1999 yılları arasında Harrison Bergeron, Forever Knight, Goosebumps, The Virgin Suicides ve Are You Afraid of the Dark? gibi televizyon programları ve filmlerde rol almış, 2000'de ise FOX'da Higher Ground isimli televizyon dizisinde "Scott Barringer" karakterini canlandırmıştır.

2001'de Life as a House filminde "Sam Monroe" karakterini canlandırmış ve bu filmdeki rolü ile Altın Küre ve SAG ödüllerine aday gösterilmiştir. Daha sonra ise Yıldız Savaşları filmlerinde "Anakin Skywalker" karakterini canlandırmıştır.

2007'de Mischa Barton ile birlikte rol aldığı, The Decameron isimli kitaptan uyarlanan Virgin Territory isimli filmde oynayan Christensen, aynı yıl "Awake" (Anestezi) isimli filmde, Jessica Alba ile birlikte rol almıştır. 2008'de ise Samuel L. Jackson ile birlikte Jumper isimli filmde doğaüstü güçleri olan ve zamanda yol alabilen bir genci canlandırmıştır.

Hayden Christensen biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!