Kadir Çöpdemir

Oyuncu|Eylül 1, 1977

Gerçek Adı: Abdulkadir Geylan Çöpdemir

Doğum Tarihi: Eylül 1, 1977

Doğum Yeri: Elazığ, Türkiye

Yaşı: 46

Burcu: Başak

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu

Bilinen Filmleri: Ekmek Teknesi (2002), Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi (2021), Sınav (2006), Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan (2024)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Kadir Çöpdemir, (d. 1 Eylül 1967, Elazığ), Türk dizi oyuncusu, TV yapımcısı ve programcısı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur.

Türkiye'nin ilk özel radyosu Süper FM'in ilk DJ (disc-jokey)'i olarak Türkiye'de ilk ses veren radyocudur. "Maksat Muhabbet" isimli programı yıllarca Süper FM, Klas FM, Roket FM gibi radyolarda başarıyla sürdürmüştür. 2002 yılında Ekmek Teknesi dizisinde "kirli" karakterini canlandırmıştır.

Meslek hayatına Süper FM'de radyoculuk yaparak başlamıştır. NTV'de "Gerçeğin Ta Kendisi" adlı programı yaptı. Beyazıt Öztürk ile "Biri Bana Anlatsın" adlı programını sundu. 2007 yılından itibaren bir tematik haber-belgesel kanalı olan NTV'de "Hiç Bunları Kendine Dert Etmeye Değer mi?" isimli bir talk show'u Demet Akbağ ile sunmaya ve ulusal bir kanal olan Atv'de cumartesi geceleri 12'den sonra "Maksat Muhabbet" isimli talk show programına başlamıştır. 2008 yılında da aynı programları sürdürmüştür.

Kadir Çöpdemir biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!