Müfit Can Saçinti

Oyuncu|Senarist|Yönetmen|Mart 5, 1968

Gerçek Adı: Müfit Can Saçinti

Doğum Tarihi: Mart 5, 1968

Doğum Yeri: Çorum, Türkiye

Yaşı: 55

Burcu: Balık

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu, Senarist, Yönetmen

Bilinen Filmleri: Seksenler (2012), Ya Ben Ölürsem (2022), Zengin Kız Fakir Oğlan (2012), Amacı Olmayan Grup (2021)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Müfit Can Saçıntı (d. 5 Mart 1968; Sungurlu), Türk yönetmen, oyuncu ve senarist. Mandıra Filozofu adlı film serisinin yönetmeni ve başrol oyuncusu olarak tanınmıştır.

1968'de Sungurlu'da doğdu. Astsubay olan babasının görevleri nedeniyle ilkokulu yedi ayrı okulda, ortaokulu Doğubeyazıt‘ta, liseyi Kartal'da bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinin Basın Yayın Yüksek okulunu son sınıfta TRT'de çalışmaya başlayınca terk etti. Öğrenciliği sırasında "Yarın", "Genç İnsan", "Otomobil", "Boom Müzik" gibi dergilerde çalıştı. Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu'nda oyuncu olarak görev aldı.

1990 yılında Olacak O Kadar isimli televizyon programıyla senaryo yazarlığına başladı. On sene boyunca Levent Kırca'nın Olacak O Kadar skeçlerinde yazar kadrosunda yer aldı. 1993 yılında ATV‘nin kuruluşunda" developmen" bölümünde çalıştı. Onat Kutlar'ın isteği üzerine "Geldiler" isimli tv-gerilim senaryosu yazdı.

Müfit Can Saçinti biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!