Defne Halman

Oyuncu|Mayıs 13, 1972

Gerçek Adı: Defne İclal Halman

Doğum Tarihi: Mayıs 13, 1972

Doğum Yeri: New York, ABD

Yaşı: 52

Burcu: Boğa

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu

Bilinen Filmleri: Masum (2017), İçerde (2016)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Defne Halman, Defne İclal Halman (d. 13 Mayıs 1972, New York), Türk sinema ve tiyatro sanatçısıdır. Eski Kültür Bakanı Talat Halman'ın kızıdır.

New York'ta doğup büyüyen Defne Halman ilk öğrenimini Birleşmiş Milletler Uluslararası Okulu'nda tamamladı ve New York’taki Profesyonel Çocuklar Okulu’nun lise bolümünden mezun oldu. Okul yıllarında dünyaca ünlü Juilliard’daki Amerikan Bale Okulu’nda bale çalışmalarını sürdürdü. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuvara başladığı yıl ilk kez profesyonel olarak Kent Oyuncuları’nda sahneye çıktı.

Oynadığı belli başlı piyesler arasında, Beth Henley’nin “Gönül Suçları”, Turgenyev'in “Babalar ve Oğullar”ı (Kent Oyuncuları), Bertolt Brecht’in “Bay Puntila ve Uşağı Matti”si (Dostlar Tiyatrosu), Sam Shepard’ın “Aç Sınıfın Laneti” (İstanbul Şehir Tiyatroları) vardır. “Aç Sınıfın Laneti”ndeki rolü için Kültür Bakanlığı ve Avni Dilligil ödüllerini kazandı. Dormen Tiyatrosu’nda Ray Cooney'nin “Hangisi Karısı” ve “İkinin Biri” , İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Sabahattin Kudret Aksal’ın “Sonsuzluk Kitabevi”, Lolleh Bellon’un “Öyle Bir Sevgi ki” oyunlarında başlıca roller oynadı.

Defne Halman biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Bilinen Filmleri - Defne Halman

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!