Jennifer Aniston

İdari Yapımcı|Oyuncu|Şubat 11, 1969

Gerçek Adı: Jennifer Joanna Aniston

Doğum Tarihi: Şubat 11, 1969

Doğum Yeri: Los Angeles, Kaliforniya, ABD

Yaşı: 54

Boyu: 1.64 m

Burcu: Kova

Filmlerdeki Görevleri: İdari Yapımcı, Oyuncu

Bilinen Filmleri: Sıkı Dostlar (1994), The Morning Show (2019), Bu Nasıl Aile! (2013), Cake (2014)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Jennifer Aniston, Jennifer Joanna Aniston (d. 11 Şubat 1969, Los Angeles), sinema ve dizi oyuncusudur.

Los Angeles'ta doğan ve 80'li yıllarda küçük rollerde oynamaya başlayan Jennifer Aniston, çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı. En bilinen rolü Friends dizisindeki Rachel Green rolüdür. Dünya ve Amerikan tarihinde en çok izlenen tv dizisi olan ve çekimleri 10 sene süren "Friends" dizisi ile birlikte, adeta fenomen olan ve yıldızı parlayan Jennifer bu rolü ile bir Altın Küre ve bir de Emmy Ödülü almıştır. Aktör Brad Pitt ile beş yıl evli kalmıştı. Evlilikleri çok mutlu gitmesine rağmen ayrıldılar. 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre dünyanın 8. en güçlü ünlüsü seçilmiştir. Kaliforniya eyaletinde doğmasına rağmen New York eyaletinde büyümüştür. Kendisi gibi babası da bir sinema oyuncusu idi, babası Yunan asıllıdır. Annesi ise İskoç kökenlidir. İki tane kardeşi vardır, ve küçüklüğünde bir sene Yunanistan'da yaşamıştır. Aniston'un vaftiz babası, kendi babasının en yakın arkadaşı olan Telly Savalas'tır. Sinema oyuculuğuna yeni başladığı zamanlarda birçok değişik işler yapmıştır, garson ve telesekreterlik bunlardan birkaçıdır. 1989 yılında, Los Angeles'a göç etmiştir.

Filmleri Amerika'da 990,344,238$ ve dünya çapında ise 1,508,048,564$'lık gişe hasılatı toplamıştır. oyunculuk kariyerinin yanında Meksika'da bir öksüzler evini işletir. Bunun için birçok reklama ve televizyon şovlarına çıkmış ve para toplamıştır. 2007'de Forbes Dergisi'nin belirlediği "Dünya'nın En Zengin Ünlüleri" listesin de toplam 110 milyon dolarlık servetiyle 10. sırada yer almıştır.

Jennifer Aniston biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!