Gabriella Wilde

Oyuncu|Nisan 8, 1989

Gerçek Adı: Gabriella Zanna Vanessa Anstruther-Gough-Calthorpe

Doğum Tarihi: Nisan 8, 1989

Doğum Yeri: Basingstoke, Birleşik Krallık

Yaşı: 35

Boyu: 1.77 m

Burcu: Koç

Filmlerdeki Görevleri: Oyuncu

Bilinen Filmleri: Sonsuz Aşk (2014), Carrie: Günah Tohumu (2013), Wonder Woman 1984 (2020), Üç Silahşörler (2011)|Filmografi tüm liste ➔

Biyografi

Gabriella Wilde, Gabriella Zanna Vanessa Anstruther-Gough-Calthorpe (doğum 8 Nisan 1989), kolaylık olması için sahne adı olarak Gabriella Wilde ismini kullanır. İngiliz asıllı oyuncu ve modeldir.

Aralık 2009'da, Wilde ilk oyunculuğuna macera komedi türündeki St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold filminde başladı. Mayıs 2010'da BBC televizyonunda yayınlanan Doctor Who isimli dizinin bir bölümünde yer aldı. Wilde aynı zamanda InStyle, Cosmopolitan, Vogue ve Nylon gibi mecralarda modellik de yaptı. Bunların dışında Lacoste, Abercrombie & Fitch, and Burberry gibi markalara modellik yaptı.

Aralık 2010'da, aynı isimli hikâyeden uyarlanacak Üç Silahşörler 3D macera filminin kadrosunda yer alacağı duyuruldu. Filmde kraliçenin Constance Bonacieux adlı nedimesini canlandıran oyuncu, Orlando Bloom, Logan Lerman ve Milla Jovovich gibi ünlü isimlerle birlikte oynadı. 2011 Ekim ayında vizyona giren film, Dünya çapında 132 milyon dolar hasılat elde etti. Film, Rotten Tomatoes isimli web sitesinde %25 oranında oy aldı. Mart 2012'de ABC'nin bilim-kurgu altyapılı dizisi Dark Horse'un kadrosunda yer aldı. Dizi, bir fen bilgisi öğrencisinin kötü güçleri yok etmekle görevlendirilen seçilmiş biri olduğunu öğrenmesini ve ardından gelişen olaylaır konu alır. Aynı yıl Wilde, kısa metrajlı bir filmde Il Maestro 'da ve Squatters filmine katıldı.

Gabriella Wilde biyografinin devamını oku ➔
REKLAM YÜKLENİYOR

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!