Connie Nielsen, The Dreamer'da Karen Blixen Olacak

Kasım 30, 2021
REKLAM YÜKLENİYOR

Connie Nielsen, ünlü Danimarkalı yazarın hayatıyla ilgili yeni bir televizyon dizisi olan The Dreamer: Becoming Karen Blixen'de Out of Africa yazarı Karen Blixen olarak yer alacak. Gladyatör, Şeytanın Avukatı ve Wonder Woman yıldızı, İskandinav flama Viaplay'ın altı bölümlük mini dizisinde Blixen olmak üzere anlaşmayı imzaladı ve resmi duyuru yapıldı.

Viaplay ana şirketi Nordic Entertainment Group ve Lars von Trier'in yapım şirketi Zentropa tarafından üretilen The Dreamer, şu anda post prodüksiyon aşamasında. TrustNordisk, dizi için uluslararası satışları düzenliyor. Meryl Streep, Blixen'in Doğu Afrika'daki zamanı hakkında kaleme aldığı otobiyografik yazılarına dayanan 1984 Oscar ödüllü destansı Out of Africa'da Blixen'i canlandırmıştı. The Dreamer, 1930'larda, Blixen'in beş parasız, hasta, boşanmış ve hayalleri yıkılmış halde Danimarka'ya dönmesinden sonra geçiyor.

Dizi, yazarın dipten başlayarak, uluslararası üne sahip bir yazar olma yolculuğunun izini sürüyor. Nielsen ve Karoline Leth'in bir fikrine dayanan dizi, Dunja Gry Jensen (Norskov) tarafından yaratıldı ve Jeanette Nordahl (Wildland) tarafından yönetiliyor. Danimarka'da ve uluslararası alanda çekilen The Dreamer, 2022'de yayında olacak.

Nielsen yaptığı açıklamada, "Karen Blixen çocukluğumdan beri benim için bir rol model oldu: Bir maceracı, sanatçı, gezgindi ama 46 yaşındaki bir kadının, hayatının en derin krizinin ortasında, acılı, çabalayıcı ve aynı zamanda heyecan verici bir süreçte benzersiz yeteneğini nasıl bulduğunun tam hikayesini bilmiyordum. Her yaştan ve her kökenden kadının onun ilham verici hikayesini bilmenin önemli olduğuna inanıyorum ve bu inanılmaz insanı canlandırmak için bedenimi ve ruhumu ortaya koyacağım.” dedi.

Kaynak: beyazperde

Yorumlar

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

Yorumunuzu Ekleyin
Not: HTML kodlarınız yorumlarınıza eklenmez!

Henüz üye değil misiniz?

iSFDm üye girişi
iSFDm üye girişi

Oturum açın veya yeni üyelik hesabınızı oluşturun. Etkileşimlerde bulunun..

Oturum açın

Son Videolar
Bugün Doğanlar
Oyuncu
Şubat 27, 2007
İdari Yapımcı, Ortak Yapımcı, Senarist
Şubat 27, 1975
Oyuncu
Şubat 27, 1960
Tümünü Göster ▶